FC HNK PRAHA - Los Bimbananos  1:5 (0:4)

Náš gól: 42.' Standa

Sestava: Martin - Pepa, Honza, Vláďa - Vojta, Pavel, Tonda - Standa

Diváci: 0

Nejlepší hráč našeho týmu: (neuveden)

Komentář rozhodčího: Hosté rozhodli zápas v první půli. Domácí se druhou půlku zlepšili, ale na konečný výsledek to vliv nemělo.

Náš komentář: Historicky první soutěžní zápas HNK hraný v pátek se nám, mírně řečeno, příliš nevyvedl. Sice jsme se oproti počátečním obavám sešli v ideálním počtu, než jsme se však stačili v chladném podvečeru rozkoukat, prohrávali jsme na Tempu po první půli 0:4. Laciné góly pramenily z individuálních chyb a špatného přebírání hráčů soupeře, který se až příliš často ocital tváří v tvář jinak výborně chytajícímu Martinovi. Experti ve Studiu fotbal by ocenili snad jen efektní a účelný obranný skluz Standy á la Hübschmann, kterým zmařil jeden ze slibně se rozvíjejících útoků soupeře. Naopak Honza byl rád, že sudí po jeho "důrazném" odebrání míče soupeři unikajícímu vstříc Martinovi (a.k.a. "faulíček") nesáhl pro červenou. Po změně stran jsme se probrali, začali kombinovat a tlačili se do šancí. Stačilo to ovšem jen na snížení Standy, který se po Vojtově přihrávce prosadil z téměř nulového úhlu. Když pak soupeř po další z našich chyb přidal pátý gól, bylo po zápase. Malou náplastí na zklamání z mizerného výkonu tak bylo alespoň pozápasové pivo v Červené cibuli.