FC HNK PRAHA - FC Rumpra Praha 2:7 (2:4)

Naše góly: 18.' a 28.' Standa

Sestava: Ondra - Honza, Vláďa - Vojta, Pavel - David, Tonda, Standa

Diváci: 2 (Domča a Zuzka)

Nejlepší hráč našeho týmu: Standa

Komentář rozhodčího: Jednostranné utkání plné krásných gólů. Rumpra zaslouženě vyhrála i s větším rozdílem.

Náš komentář: Plni očekávání po hladké výhře v přípravném zápase jsme se v horkém letním podvečeru sešli v Hostivaři před historicky prvním zápasem HNK v páté lize. Standa, který běžně jako kapitán zastává funkci vrchního střihače, dorazil až v průběhu první půle. Bez našeho největšího esa jsme bohužel úvodní duel ve středovém kruhu prohráli a celou první půli byli nuceni odehrát s výhledem na slunce romanticky zapadající nad obchodním centrem, kvůli kterému jsme však, zcela neromanticky, prd viděli. Ze začátku jsme klukům z FC Rumpra Praha byli vyrovnaným sokem, góly však po našich individuálních chybách v obraně dával soupeř. Standa sice po Vojtově a Davidově akci zvládl do konce poločasu snížit na 1:2 a 2:4, do druhé půle jsme však vstoupili bídně a po další sérii chyb a téměř stoprocentní střelecké úspěšnosti soupeře dostali ve výsledku stejně jako na začátku minulé sezóny "sedmičku". Výsledek byl krutý, ale soupeř hrál o třídu lépe, což při našem průměrném výkonu na pátou ligu prostě nestačilo. Nejlepším hráčem byl rozhodčím označen Standa, jenž si ocenění patrně vysloužil shora zmíněným gólem na 2:4, při kterém, pokoušeje se zakončit, ještě nesobecky z brankové čáry vrátil přihrávku Davidovi do nulového úhlu, který mu dal nicméně pohotovou přihrávkou druhou šanci, při které už Standa projevil instinkt zabijáka a zakončil filigránský ťukes doklepnutím míče do prázdné brány.

P.S. Zápas rozhodovaly dlouhé výkopy proti slunci a zejména pak následné souboje poslepu ve druhém vápně. Nezřídka se stalo, že se i někdo trefil hlavou do balonu (paralympiáda neprobíhala jen v Riu). Tu je následek, kdy se hlava nedočkala míče, ale aspoň lokte ;-)